Pyszne Jedzenie w Poznaniu, Catering, Jedzenie na telefon, kebab, obiady .
Poznańskie Towarzystwo Wioślarzy
TRYTON 1912-2012
100 lat

Istniejemy od roku 1912. Naszym założycielem jest jeden z późniejszych przywódców Powstania Wielkopolskiego (jedynego zwycięskiego w historii Polski) Franciszek Budzyński. Mamy więc głębokie tradycje. Wrośliśmy już na stałe w obraz naszego miasta.


Wstępując do nas masz szansę stać się dobrym sportowcem, a nawet mistrzem jak nasza obecna zawodniczka Julia Michalska, która wielokrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski i tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Świata 2006. Trenując u nas nie musisz obawiać się o swoje zdrowie. Ponieważ jesteśmy Towarzystwem Wioślarzy, a nie klubem sportowym nastawionym na profity, nie liczy się dla nas wynik, który został opłacony zdrowiem naszego zawodnika. Każdy za to ma szansę osiągnąć wynik najlepszy przy uzyskanych w naszym Towarzystwie umiejętnościach przy pomocy wykwalifikowanych trenerów.

Prezesem naszego Towarzystwa był do maja 2005 znany wśród sportowców, a wśród wioślarzy szczególnie mgr inż. Wojciech Tadeuszak, wieloletni sędzia wioślarski, który przewodził naszemu Towarzystwu już ponad 25 lat. W roku 2003 doprowadził nasz klub do dzięwięćdziesiątej rocznicy istnienia. Dzięki jego wysiłkom udało się zorganizować z tej okazji wspaniałą akademię z udziałem władz miejskich i sejmiku wojewódzkiego, a także przedstawicieli wielu wielkopolskich klubów sportowych, którzy gratulowali nam tej rocznicy. Z uroczystości tej materiał nagrał również poznański ośrodek TVP i wyemitował w Teleskopie - lokalnym wydaniu wiadomości. Dzięki też jego staraniom udało się wydać monografię PTW Tryton w formie książki, w której znaleźć można historię tego szacownego Towarzystwa, a także ważniejsze wyniki osiągane przez jego zawodników na przestrzeni 90 lat (monografia do kupienia w Trytonie w cenie 25 zł).


Skład Zarządu TUTAJ


Remont Przystani w 2011r.

Zadanie „ Remont budynku przystani –adaptacja części warsztatowej na pomieszczenia socjalne” jest finansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
Wspomnienie tych co odeszli

Wspomnienie działaczy, trenerów, zawodników PTW Tryton
Spływ wioślarski 2006

Na trasie Poznań - Szczecin w 6 dni. Relacja